خانه > پروژه و جزوات دانشگاهی > فنی مهندسی > اصول محاسبات کمپرسورها (Compressor)

اصول محاسبات کمپرسورها (Compressor)

دانلود جزوه آموزشی محاسبات کمپرسورها (Compressor)

compressor calculationsکُمپرِسور یا متراکم کننده (به انگلیسی: Compressor) می‌توانند برای فشرده کردن گاز یا مایعات به کار رود. البته در حالت دوم به آن پمپ می‌گویند. در برخی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات، کمپرسورها وسایلی هستند که توسط آنها هوا فشرده شده و سپس به سمت قسمت احتراق فرستاده می‌شود.

از کمپرسورها برای فشرده کردن گازها استفاده می‌شود. در حقیقت کمپرسورها وسایلی هستند که با صرف انرژی مکانیکی فراوانی، گاز را با سرعت به درون خود مکیده و سپس آنرا فشرده می‌سازند. در اثر این عملیات، دمای گازی که فشرده می‌شود نیز افزایش می‌یابد. معمولاً گاز پر فشار خروجی از کمپرسورها را از یک سیستم خنک‌کننده عبور می‌دهند تا دمای گاز دوباره به حد معمولی باز گردد. انواع گوناگونی از کمپرسور وجود دارد که برای مصارف صنعتی و عمومی طراحی شده‌اند. بد نیست بدانید که حتی پمپ آکواریوم که برای وارد کردن هوا به آکواریوم ماهی‌ها استفاده می‌شود نیز یک نوع کمپرسور است.

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در این پست، جزوه آموزشی آشنایی با محاسبات کمپرسورها در اختیار شما علاقمندان قرار داده شده که پس از پرداخت آنلاین ، بلافاصله لینک دانلود در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

مشخصات فایل:
نوع فایل:PDF
حجم دانلود:2.19 مگابایت
قیمت:1500 تومان
15,000 ریال – خرید و دانلود
adds

پاسخ دهید