خانه > مکانیک

مکانیک

آشنایی با ANSYS و روش نصب نرم افزار

نرم افزار ANSYS

نرم افزار Ansys یک نرم افزار کامل برای تمام مهندسانی است که با تجزیه و تحلیل اطلاعات سروکار دارند.انسیس (به انگلیسی: ANSYS) مخفف کلمات (ANalysis SYStems) محصول شرکت ANSYS Inc است و از دسته ابزارهای تحلیلی است که از روش اجزاء محدود برای مدل‌سازی و تحلیل در آن استفاده می‌شود.

ادامه مطلب »

آشنایی با توربین ها ، دانلود مقاله و تحقیق درباره توربین

توربین ها

توربین ها یکی از انواع توربو ماشین ها می باشند که حداقل یک بخش دوار را دارا هستندکه به آن روتور می گویند.ساده‌ترین توربین‌ها یک بخش چرخنده و تعدادی پره دارند که به بخش اصلی متصل شده‌است سیال به پره‌ها برخورد می‌کند و بدین ترتیب از انرژی ناشی از متحرک بودن آن استفاده می‌کند به عنوان اولین توربین‌ها می‌توان آسیاب بادی و چرخاب را نام برد.

ادامه مطلب »

روش استفاده از استاندارد های پایپینگ

استاندارد های نفت و گاز - پایپینگ

دانلود جزوه جامع آموزش روش صحیح استفاده از استانداردهای نفت و گاز و پتروشیمی .اگر در پروژه های صنعتی و نفت و گاز پتروشیمی مشغول به کار هستید، بدون شک هر روزه اسامی استاندارد های نفت و گاز را میشنوید و بسیاری با انواع جداول و کدهای استاندارد این مراجع آشنایی دارند و آنها را بکار میگیرند ولی نحوه استفاده از اصل مرجع و استانداردها را بلد نیستند.

ادامه مطلب »

انتخاب نوع ولو (شیرآلات صنعتی)

انتخاب نوع ولو - راهنمای انتخاب شیرآلات

اهمیت انتخاب نوع ولو و نکات کلیدی آن در طراحی پایپینگ در صنعت پایپینگ و لوله کشی صنعتی یکی از مهمترین مسائل انتخاب ولو یا شیرآلات مورد استفاده در مسیر خط لوله می باشد

ادامه مطلب »